Klientės, išgirdusios žodį “lubrikantas” galvoja, jog su jomis kažkas negerai

Šaltinis: PROVOCAT 

Nepaisant daugybės lubrikantų naudojimo privalumų ir malonumų, jie dažnai siejami su tam tikrais mitais ar nesusipratimais. Norėdami išsklaidyti šias klaidingas nuomones ir skatinti sveiką požiūrį į šį produktą, kreipėmės į intymios gimnastikos trenerę Eliną. Čia ji dalijasi ne tik savo patirtimi, bet ir paaiškina, kodėl lubrikantas gali būti vertingas visiems, net jei nėra susidūriama su jokiais iššūkiais!

Elina, vieno pokalbio metu minėjai, jog daugelis Tavo sutiktų klienčių, išgirdę žodį “lubrikantas” galvoja, jog jis reikalingas tik turint tam tikrų problemų. 

Kaip manai, kodėl susiformavo tokia daugumos moterų nuomonė?

Išskirti kažkokį vieną faktorių, kodėl visuomenėje susiformavo tokia nuomonė – sunku. Manau, tai įvyksta dėl to, kad intymaus malonumo tema vis dar daugeliui žmonių yra tabu. Nauja karta apie intymumą kalba lengviau ir drąsiau, jaunimas vis aktyviau pradeda domėtis galimybėmis pagerinti pojūčius, išbando įvairius prietaisus malonumams ir yra atviresni eksperimentams. Tačiau vyresnei kartai, pavyzdžiui, mūsų tėvams, tai nėra įprasta, jie nėra pakankamai atviri šiai temai ir greičiausiai dėl šios priežasties nusprendžia išmėginti lubrikantą tik “esant poreikiui”.

Tai liečia ne tik lubrikantų naudojimą, bet ir aplamai visus seksualinio gyvenimo aspektus. Problemos, su kuriomis susiduria žmonės miegamajame (pvz. nesugebėjimas susijaudinti ir atsipalaiduoti, baimė kalbėti su partneriu sekso tema, savo norų ir poreikių nežinojimas / nepripažinimas, nesugebėjimas patirti orgazmo, žemas lytinis potraukis arba nepasitenkinimas lytiniais santykiais, kt.) – tai lytinio švietimo trūkumo pasekmės.

Dėl žinių trūkumo, žmonės turi klaidingą lytinio akto įsivaizdavimą, pavyzdžiui: jei abu partneriai sveiki ir tinka vienas kitam, vienodai greitai susijaudina ir be ilgų preliudijų puola į seksualinį aktą, kuris yra labai malonus abiems, moteris iš karto sudrėksta ir “op”, abu patiria “bombinį” orgazmą, dar geriau – jei abu vienu metu.

Jeigu realybė neatitinka šių įsivaizdavimų – tada moteris gali manyti, kad su ja kažkas negerai.

Tačiau pasigilinus į vyro ir moters anatomiją bei fiziologiją, supranti, kad tai, kas aprašyta aukščiau arba rodoma erotiniuose filmuose – praktiškai nėra įmanoma, nes vyro ir moters fiziologiniai ir psichologiniai procesai stipriai skiriasi.

Panašiai manoma ir apie intymią kosmetiką. Juk, jeigu esi sveika moteris – turi natūraliai sudrėkti ir tau nereikės jokių lubrikantų! O jei tai neįvyksta – reiškia kažkas su tavimi yra ”blogai”.

“Mano lubrikacijos nėra pakankama lytiniam aktui… Aš absoliučiai sausa. Nesugebu susijaudinti, gal aš fridigiška? Negaliu atsipalaiduoti. Gal man partneris netinka? O gal aš sergu kažkuo?” . Kasdien išgirstu tokius moterų pasidalinimus konsultuojant jas intymumo tema. Čia ir pasireiškia informacijos stoka.

Taip, lubrikantas gali padėti palengvinti slydimą, bet tai nereiškia, jog su moterimi kažkas bloga. Moteriai tiesiog reikia pasigilinti į savo fiziologiją, suprasti kaip vyksta vidiniai procesai, palaikyti savo intymią sveikatą kasdieniais veiksmais (pvz. intymios gimnastikos mankštos) ir tyrinėti savo kūną.

Taigi, klaidinga nuomonė visuomenėje apie lubrikantus gali būti formuojama dėl įvairių priežasčių, įskaitant socialines normas (auklėjimą), lytinio švietimo trūkumus ir kultūrinius įpročius. Svarbu skatinti atvirumą, sveiką seksualinį švietimą ir diskusijas apie intymius santykius, kad žmonės galėtų gauti teisingą informaciją ir jaustųsi patogiai kalbėdami apie tai.

Kokias pagrindines lubrikanto paskirtis įvardintum, žvelgiant iš Tavo profesinės – intymios gimnastikos trenerės pusės? Ar Tai tik didesnio malonumo įrankis? O gal kažkas daugiau?

  • Pagrindinė lubrikanto paskirtis – suteikti poroms daugiau malonumo, užtikrinant malonų slydimą lytinių santykių metu. Dabar rinkoje yra labai platus lubrikantų pasirinkimas, tad kiekviena pora gali atrasti tokių produktų, kurie jiems patiks ir paįvairins seksualinį gyvenimą, sustiprinant pojūčius ir padedant dar labiau atsipalaiduoti procese. 
  • Taip pat lubrikantai padeda moteriai greičiau susijaudinti. Susipažinus su moters ir vyro fiziologija, tampa aišku, jog moteriai prireikia daugiau laiko susijaudinti negu vyrui. O būna tokių situacijų, jog neturi laiko ilgesnėms preliudijoms – tuomet lubrikantas ateina į pagalbą, su juo stimuoliuoti erogenines vietas yra maloniau, o ir lytinį aktą galima pradėti nesulaukus, kol moteris natūraliai sudrėks, jos natūrali lubrikacija pradės gamintis eigoje. 
 
  • Kita svarbi lubrikanto paskirtis – apsauginė. Moters gyvenime būną etapų, kuomet makšties gleivinė išsausėja, pvz. dėl hormoninių pokyčių po gimdymo, žindymo arba menopauzės laikotarpiu. Kartais atsiranda sausumas makštyje dėl tam tikrų medikamentų vartojimo, po chirurginių intervencijų arba uždegiminių procesų dubens srityje. Susiduriant su šia problema, lytinis aktas moteriai suteikia skausmą, neleidžia atitinkamai nusiteikti ir atsipalaiduoti, kartais atsiranda mechaniniai gleivinės pažeidimai (kurie gali sukelti rimtesnių ginekologinių problemų), duriantys skausmai ir pakraujavimai. To pasekoje, pas moterį gali susiformuoti skausmo baimė, lytinių santykių nenorėjimas, partnerio atstūmimas, nepasitikėjimas savimi dėl nesugebėjimo pačiai patirti malonumų ir patenkinti savo partnerį. Tokiu atveju dažnai kyla konfliktai poroje, abu partneriai jaučiasi nepasitenkinę ir susierzinę.

Skausmų atsiradusių lytinių santykių metu dėl natūralios lubrikacijos trūkumo negalima ignoruoti. Lubrikantai pakeičia arba papildo natūralią moters lubrikaciją. Kai kurie lubrikantai turi drėkinamąjį poveikį ir ne tik supaprastina intymų procesą, bei ir teigiamai veikia moters gleivinę, skatinant ją atsistatyti.

Šiuo metu rinkoje gausu įvairiausių lubrikantų pasirinkimų: nuo silikono, vandens pagrindo – iki veganiškų ar net šildančių/šaldančių. Kuriuos iš jų labiausiai rekomenduotum mūsų skaitytojoms ir kaip žinoti, kada ir kokį rinktis geriausia?

Visos esame skirtingos ir tai, kas tinka bei patinka man, nereiškia, jog patiks kitai, tačiau yra keli svarbūs momentai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

  • Lubrikantus ir bet kokią intymią kosmetiką vertėtų pirkti specializuotose sekso parduotuvėse ir jie turi būti skirti intymioms kūno vietoms. Mielos skaitytojos, nesugalvokite naudoti vazelinų, vaikiškų aliejų, kūno masažui skirtų aliejų, kurie nėra pritaikyti lytinei zonai. Taip jūs tik prisidarysite sau problemų!
  • Rekomenduoju rinktis aukštos kokybės priemones, kuo natūralesnės sudėties ir vengti stiprių kvapų bei sintetinių priedų. Tai yra jūsų intymi sveikata, tad mano nuomone – geriau investuoti ir nusipirkti vieną gerą produktą, nei penkis pigius.
  • Prieš naudojant priemonę ant lytinių organų – būtina prasitestuoti ant rankos, nes tai padės jums išvengti alergijų.
  • Pradėti pažintį su intymia kosmetika rekomenduoju nuo paprasto, vandens / silikono pagrindo lubrikanto. Taip, jų yra begalė: valgomų, kvapnių, šildančių ir šaldančių. Juos gera išmėginti miegamajame laikas nuo laiko, kai ateina noras patirti naujų, ryškesnių pojūčių. Bet, tokie produktai, mano nuomone, nėra pats geriausias pasirinkimas reguliariam naudojimui. 
  • Jeigu mėgstate preliudijas, masažus ir glamones – rekomenduoju išmėginti du viename produktą. Jis tinka tiek erotiniam masažui, tiek naudoti vaginalinio sekso metu.
  • Ypač jautrioms moterims reikia vengti mikroflorai kenksmingų ingredientų, tokių, kaip: glicerinas, vazelinas, mineralinis aliejus, parabenai, chlorhexidine, ksenoestrogenai, natrio hidroksidas.

 

Grįžus prie Tavo klausimo, kurį geriau rinktis – silikono, ar vandens pragrindo: vandens pagrindo, pagal konsistenciją prilygsta natūraliai lubrikacijai, jis natūralesnis ir greitai džiūna. Silikoninis užtikrins ilgesnį ir malonesnį slydimą, jo užtenka ilgesniam laikui. Kiekviena turi rinktis tai, kas jai labiau patinka, nors visada rekomenduoju turėti abu. Svarbus momentas – jeigu patinka naudoti sekso žaislus – su jais geriau naudoti vandens pagrindo lubrikantą, taip žaislai tarnaus ilgiau.

Apibendrinant: ar lubrikantas yra tas produktas, kuris turėtų nugulti kiekvienos moters stalčiuje, ar vis dėl to tai nėra visiems reikalinga prekė?

Mano nuomone, išbandyti lubrikantą turėtų kiekviena moteris, nepriklausant nuo to, ar ji turi šiuo metu partnerį ar ne, vien tik tam, kad galėtų palyginti intymumo akimirkas su ir be lubrikanto ir susidarytų savo nuomonę. Tad, būtų tikrai ne prošal, jeigu jis gulėtų kiekvienos moters stalčiuje, nes niekada negali žinoti, kada jo prireiks!

Dalintis

Panašūs straipsniai

Atsistatymas po gimdymo

Kas padės greičiau atsigauti po gimdymo: išvardijo, ką daryti prieš pastojant, nėštumo metu ir po gimdymo Šaltinis: Delfi.lt / Delfi apie moterys Vaikelio gimimas įneša

Skaityti daugiau »

Delfi.lt ELINA

Elina ėmėsi dar negirdėtos Lietuvoje profesijos: tapo intymios gimnastikos trenere ir papasakojo, ko moko moteris Šaltinis: Delfi.lt / Delfi apie moterys, Agnė Keizikienė Elina Kolesnikova

Skaityti daugiau »