Intymią gimnastiką turėtų praktikuoti kiekviena moteris, nesvarbu, kokio ji amžiaus!

Šaltinis: PROVOCAT 

Nors apie moters kūno unikalumą ir jo paslaptis dabar kalbama visur, yra nemažiau svarbių aspektų, apie kuriuos, deja, išgirstama rečiau, nei norėtųsi… Viena tokių sričių – intymioji gimnastika, kurios tikslas – atstatyti ir stiprinti moters sveikatą bei padidinti jos pasitikėjimą savimi ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir intymiais momentais. Tam, kad susipažinti su šia sritimi artimiau, kalbiname intymios gimnastikos instruktorę Eliną, kuri tuojaus pasidalins savo patirtimi, žiniomis ir paslaptimis, kaip per tokią unikalią praktiką moterys gali atrasti savo vidinę ugnelę ir harmoniją! 

„Intymios gimnastikos Vagiton instruktorė“ – niekur Lietuvoje negirdėta profesija.

Papasakok, apie ką visa tai?

Intymi gimnastika yra apie intymių raumenų stiprinimą, kurie susideda iš dubens dugno, pilvo ir diafragmos raumenų. Skirtingose vietose esantys raumenys turi funkcionuoti kartu ir netrukdyti vieni kitiems. To ir yra siekiama pasitelkiant intymios gimnastikos pratimus. Šie raumenys vaidina svarbią rolę moters gyvenime. Jie dalyvauja lytinių santykių metu, nėštumo ir gimdymo metu, palaiko dubens organus (gimdą, šlapimo puslę, žarnyną) jų anatominėje padėtyje, kontroliuoja šlapimo ir tuštinimo procesus. Įdomus faktas, kad mūsų laikysena taip pat priklauso nuo intymių raumenų būklės! Mano tikslas išmokyti moteris taisyklingai ir saugiai atstatyti ir stiprinti šiuos raumenis.

Kokiomis aplinkybėmis tapai tuo, kuo esi dabar?

Iš tikrųjų mano gyvenimą aukštyn kojomis apvertė motinystė, nes tuo metu pasikeitė absoliučiai viskas – nuo kūno iki asmeninių poreikių ir vertybių. Kaip ir dauguma mamyčių, tame gyvenimo etape pamiršau save ir susitapatinau su naujagimiu – jis ir jo poreikiai man buvo svarbiausi. Praėjus kuriam laikui, pradėjau savęs klausti, kaip aš noriu gyventi toliau, nes žinojau, kad viskas, kas buvo prieš motinystę, man nekėlė didelio susidomėjimo. Nuo tada pradėjau ieškoti savęs – veiklų, kurias darydama, galėčiau save realizuoti ir būti naudinga kitiems. Pradėjau mokytis daug naujų dalykų, nes tik taip galėjau suprasti, kas man tikrai tinka ir patinka, sekasi. Visą gyvenimą domino sveika gyvensena, sportas, natūralūs sveikatos negalavimų sprendimo būdai, moteriškumo puoselėjimas, aistros palaikymas santykiuose.

Taip vieną kartą pamačiau skelbimą apie intymios gimnastikos mokymus ir jais labai susidomėjau, todėl iškart juos ir įsigijau. Kai pradėjau mokytis ir praktikuoti intymią gimnastiką, buvau labai sužavėta, kaip tai visapusiškai pakeitė mano gyvenimą. Aš pradėjau jaustis geriau, tapau energingesnė, sustiprėjo ryšys su savo kūnu, atsirado nauji pojūčiai intymiame gyvenime, o svarbiausia – sveikatos problemos (tiek senos, tiek atsiradę po gimdymo – išsisprendė. Iki tol, kol nebuvau atradusi intymios gimnastikos, teko patirti, kas yra skausmas mylėjimosi metu, grybeliniai uždegimai, menstruacijų skausmas, hemorojus, lėtinis nugaros skausmas, kabantis pilvukas po gimdymo. Jau ketvirti metai, kaip nebeturiu šių moteriškų bėdų.

Pabaigusi šiuos mokymus, aš supratau, kokią svarbą tai turi moters sveikatai ir jos pasitikėjimui savimi. Nusprendžiau tapti instruktore tam, kad galėčiau dalintis ir edukuoti Lietuvos moteris šia tema.

Tavo socialinėse paskyrose neretai galima pamatyti intymios gimnastikos sąsajų su seksualiniais malonumais. Kuo tai susiję?

Intymi gimnastika ne tik gali prisidėti prie moters sveikatos puoselėjimo, bet ir leidžia pagerinti savo seksualinį gyvenimą. Yra kompleksas pratimų bei technikų, kurie leidžia moteriai geriau susipažinti su savo kūnu, pakelti libido, sustiprinti intymius raumenis ir praplėsti pojūčių diapozoną. Kai moteris stiprina savo dubens dugno raumenis, jos orgazmai tampa ryškesni ir reguliarūs, ji greičiau susijaudina, pas ją gaminasi daugiau natūralios lubrikacijos ir ji nejaučia diskomforto lytinio akto metu. Taip pat noriu pabrėžti, jog vyriškos lyties atstovui stiprūs moters dubens dugno raumenys taip pat suteikia daugiau malonumų, ypač, kai moteris pritaiko tam tikras technikas sekso metu.

Minėjai, kad intymi gimnastika gali suteikti moterims daugiau pasitikėjimo savimi ir malonumo būtent sekso metu. Ar būtent dėl šių priežasčių į tave kreipiasi kitos moterys?

Intymi gimnastika leidžia geriau pažinti save ir savo kūną. Praktikuojant tam tikrus pratimus, rezultatai matomi ir jaučiami jau po kelių savaičių, o tai suteikia moterims pasitikėjimo savimi. Iš tikrųjų aš nemažai gaunu užklausų, kurios susijusios su malonumais sekso metu. Kadangi už malonumus ir orgazmus mūsų kūne daugiausiai atsakingas klitoris (žinoma, ir protas) – svarbu žinoti, kad jis yra išsidėstęs mūsų dubens dugno raumenų zonoje. Tad stiprinant dubens dugną, visuomet sustiprėja klitorio jautrumas, ypač tų klitorio zonų, kurios yra viduje ir padeda patirti vidinius orgazmus.

Kaip manai, ar intymi gimnastika yra tai, kuo domėtis turėtų kiekviena moteris, nepaisant to, ar patiria tam tikrus intymius nepatogumus, ar ne?

Intymią gimnastiką turėtų praktikuoti kiekviena moteris, nesvarbu, kokio ji amžiaus, kūno sudėjimo, gimdžiusi ar ne, turinti sveikatos problemų, ar ne.

Dubens dugno raumenys atlieka labai svarbias funkcijas. Jeigu jų netreniruojame ir nestipriname – pasekmės gali būti labai liūdnos. Deja, dauguma moterų nesidomi savo anatomija, laiku nepradeda spręsti intymios sveikatos problemų ir galiausiai neturi jokio kito pasirinkimo – tik spręsti šias problemas chirurginiu arba medikamentiniu būdu. 

Aš savo profilyje pasakoju apie tai, kas gali nutikti, jeigu šie raumenys bus silpni ir, patikėkite, vaizdelis tikrai nebus vienas iš gražiausių. 

Tačiau noriu, kad moterys žinotų, kad laiku susiėmus ir pradėjus reguliarias intymios gimnastikos treniruotes, galima išspręsti didžiąją dalį intymios sveikatos ir intymaus gyvenimo problemų.

 

Dalintis

Panašūs straipsniai

Atsistatymas po gimdymo

Kas padės greičiau atsigauti po gimdymo: išvardijo, ką daryti prieš pastojant, nėštumo metu ir po gimdymo Šaltinis: Delfi.lt / Delfi apie moterys Vaikelio gimimas įneša

Skaityti daugiau »

Delfi.lt ELINA

Elina ėmėsi dar negirdėtos Lietuvoje profesijos: tapo intymios gimnastikos trenere ir papasakojo, ko moko moteris Šaltinis: Delfi.lt / Delfi apie moterys, Agnė Keizikienė Elina Kolesnikova

Skaityti daugiau »